pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najpopularniejsze

  • 30 sierpnia 2021
  • 31 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 31983

[FOTO] Wybuch gazu w zakładzie. Ciężko ranny 41-letni pracownik!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 30 sierpnia około godziny 16.30 na terenie zakładu zajmującego się produkcją i dystrybucją gazów technicznych w Rudołtowicach przy ul. Brzozowej. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe w tym m.in śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4 z bazy HEMS Katowice-Muchowiec).

Wybuch gazu na terenie zakładu pracy w Rudołtowicach - 30.08.2021 · fot. ar / pless.pl


Jak przekazał nam asp. Tomasz Pokorny z PSP w Pszczynie, wybuchła butla z mieszaniną argonu i dwutlenku węgla. Do eksplozji doszło w trakcie napełnienia zbiornika. Ciężkich obrażeń ciała doznał 41-letni pracownik zakładu, który śmigłowcem LPR trafił do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach. Poszkodowany doznał m.in. amputacji obu stóp i innych poważnych obrażeń.

Zdarzenie jest wstępnie kwalifikowane jako nieszczęśliwy wypadek. Policjanci prowadzą dalsze czynności. Powiadomiono przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy.

ar, sid / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj